W sezonie 1998-99 znakomity napastnik Milanu, Oliver Bierhoff, zdobył aż 15 goli głową w Serie A. To o nim „The Guardian napisał: „Mierzący 193 centymetry wzrostu i posiadający wyskok gracza NBA Bierhoff jest najlepiej główkującym piłkarzem na świecie”. Gdy podczas mistrzostw świata w 1998 roku Niemiec miał już na koncie trzy gole strzelone głową i dziennikarze zaczęli się dopytywać, kiedy w końcu trafi do bramki w inny sposób, Niemiec odparł: „Moi sponsorzy wolą, abym strzelał głową”.

The Guardian / AC Milan (foto)

Najnowsze

Legendarny napastnik Romario już w wieku 21 lat był tak wielką gwiazdą w Brazylii, że gdy w 1987 roku postanowił ożenić się ze swoją zaledwie 17-letnią partnerką – ceremonia odbyła się na stadionie Vasco da Gama i była transmitowana na żywo przez telewizję.

Washington Post / @romariofaria (foto)

Dziadkiem Jesse’go Lingarda jest Ken Lingard, były reprezentant Wielkiej Brytanii w trójboju siłowym, który jeszcze w 2016 roku brał udział w lokalnych zawodach. Wtedy, mając 77 lat, osiągnął wynik 340 kilogramów (w tym 145 kilogramów w martwym ciągu).

The Times / @jesselingard (foto)
Więcej ciekawostek

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.