Podczas jednego ze szczytów Unii Europejskiej w 2003 roku ekscentryczny Silvio Berlusconi, wówczas premier tego kraju oraz właściciel AC Milan, zwrócił się do przedstawicieli państw członkowskich słowami: „Lepiej porozmawiajmy o futbolu albo kobietach”. Spojrzał następnie na czterokrotnie żonatego kanclerza Niemiec, Gerharda Schroedera, i wypalił: „Gerhard, dlaczego nie zaczynasz?”.

BBC / @silvioberlusconi_official (foto)

Najnowsze

W 2018 roku Trent Alexander-Arnold rozegrał szachowy mecz z uznawanym przez wielu za najwybitniejszego szachistę w historii, Magnusem Carlsenem. Z popularną grą planszową Anglik miał do czynienia od najmłodszych lat za sprawą swojego ojca, wielkiego fana tej formy rywalizacji. Prawy obrońca Liverpoolu z Carlsenem oczywiście przegrał, ale i tak zdołał wykonać w trakcie partii 17 ruchów – o 8 więcej niż założyciel Microsoftu, Bill Gates, gdy ten spróbował swoich sił z norweskim arcymistrzem.

The Times

Ojciec Erlinga Haalanda, Alf-Inge Haaland, poza scysjami z Royem Keanem w meczach Manchesteru City z Manchesterem United znany jest w Anglii jeszcze z innej boiskowej awantury. Podczas jednego z treningów w Nottingham Forest w połowie lat 90. Norweg kilka razy mocno wszedł w nogi Stana Collymore’a (na zdjęciu z prawej), znakomitego napastnika, później zresztą najdroższego piłkarza w historii angielskiej piłki, a także… aktora drugiej części Nagiego Instynktu (to on wpadł do Tamizy, jadąc z piękną Sharon Stone).

Collymore po pierwszym ostrym wejściu Haalanda próbował słownie upominać kolegę z drużyny, ale gdy ten rodzaj perswazji nie przynosił spodziewanego efektu, w którymś momencie uderzył Haalanda w twarz. Świadkowie wspominają, że był to lewy sierpowy. Nokautujący lewy sierpowy.

Collymore został wyrzucony z treningu. Gdy następnego dnia przybył na zajęcia, koledzy z drużyny zaczęli… śpiewać piosenkę z filmu Rocky.

Daily Mirror / @stancollymore (foto)
Więcej ciekawostek

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.