Kiedy Mauricio Pochettino miał 13 lat, do jego rodzinnego domu zapukał którejś nocy Marcelo Bielsa, szkoleniowiec pracujący wówczas z młodzieżą w klubie Newell’s Old Boys. Bielsa chciał porozmawiać z rodzicami chłopca o transferze, natomiast późna pora sprawiła, że główny zainteresowany już spał. Mniej więcej o godzinie 2:00 w nocy trener zapytał: – Mógłbym chociaż spojrzeć na nogi Mauricio?

Rodzice byli wprawdzie zdziwieni, ale nie oponowali. Bielsa wszedł do pokoju Pochettino, odsunął kołdrę, dokonał błyskawicznych oględzin i stwierdził: „Wygląda mi na piłkarza”. Pochettino wkrótce dołączył do Newell’s.

Niewiele osób wie, że wszystkie 20 meczów w reprezentacji Argentyny Mauricio zaliczył właśnie pod wodzą Bielsy.

standard.co.uk / @maurizio.8 (foto)

Najnowsze

Legendarny napastnik Romario już w wieku 21 lat był tak wielką gwiazdą w Brazylii, że gdy w 1987 roku postanowił ożenić się ze swoją zaledwie 17-letnią partnerką – ceremonia odbyła się na stadionie Vasco da Gama i była transmitowana na żywo przez telewizję.

Washington Post / @romariofaria (foto)

Dziadkiem Jesse’go Lingarda jest Ken Lingard, były reprezentant Wielkiej Brytanii w trójboju siłowym, który jeszcze w 2016 roku brał udział w lokalnych zawodach. Wtedy, mając 77 lat, osiągnął wynik 340 kilogramów (w tym 145 kilogramów w martwym ciągu).

The Times / @jesselingard (foto)
Więcej ciekawostek

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.