Mecz Tottenhamu z Fulham kilka lat temu. Nagle obrońcę „Wieśniaków”, Brede Hangelanda, zaczepia Emmanuel Adebayor.

– Jestem głodny – rzuca Togijczyk.
– Że co?! – nie wierzy własnym uszom Hangeland.
– Muszę coś zjeść. Nie wytrzymam do końca meczu. Nie znasz jakiejś dobrej restauracji w Londynie? – kontynuuje „Ade”.

Parę lat później panowie spotkali się w Crystal Palace. Według mediów, Adebayorowi płaciły wówczas trzy kluby: Manchester City i Tottenham (na mocy porozumień zawartych przy rozwiązywaniu kontraktu) oraz właśnie Palace. Podczas jednego z treningów na siłowni norweski obrońca dostrzegł popularnego napastnika, który swego czasu wypytywał go o dobre lokale. Tym razem nie żalił się na głód, bo choć trwał trening, w jednej ręce trzymał kawę, a w drugiej muffina…

goal.com / @e_adebayor (foto)

Najnowsze

Legendarny napastnik Romario już w wieku 21 lat był tak wielką gwiazdą w Brazylii, że gdy w 1987 roku postanowił ożenić się ze swoją zaledwie 17-letnią partnerką – ceremonia odbyła się na stadionie Vasco da Gama i była transmitowana na żywo przez telewizję.

Washington Post / @romariofaria (foto)

Dziadkiem Jesse’go Lingarda jest Ken Lingard, były reprezentant Wielkiej Brytanii w trójboju siłowym, który jeszcze w 2016 roku brał udział w lokalnych zawodach. Wtedy, mając 77 lat, osiągnął wynik 340 kilogramów (w tym 145 kilogramów w martwym ciągu).

The Times / @jesselingard (foto)
Więcej ciekawostek

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.