Oliver Kahn postanowił zostać bramkarzem w wieku sześciu lat, gdy na urodziny otrzymał od dziadka bluzę Seppa Maiera, wraz z autografem tego legendarnego bramkarza. Los sprawił, że wiele lat później, dokładnie w 1993 roku, panowie spotkali się na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec. Gdy legendarny bramkarz zobaczył Kahna na żywo, nie był zachwycony. „Co to za gość w ogóle… Jest bardziej sztywny niż kłoda!” – stwierdził.

Ich współpraca okazała się jednak na tyle owocna, że z czasem o Kahnie mówiło się „najlepszy niemiecki bramkarz od czasów Maiera”.

Bild / @oliverkahn (foto)

Najnowsze

Legendarny napastnik Romario już w wieku 21 lat był tak wielką gwiazdą w Brazylii, że gdy w 1987 roku postanowił ożenić się ze swoją zaledwie 17-letnią partnerką – ceremonia odbyła się na stadionie Vasco da Gama i była transmitowana na żywo przez telewizję.

Washington Post / @romariofaria (foto)

Dziadkiem Jesse’go Lingarda jest Ken Lingard, były reprezentant Wielkiej Brytanii w trójboju siłowym, który jeszcze w 2016 roku brał udział w lokalnych zawodach. Wtedy, mając 77 lat, osiągnął wynik 340 kilogramów (w tym 145 kilogramów w martwym ciągu).

The Times / @jesselingard (foto)
Więcej ciekawostek

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.