Gdy Dele Alli miał 13 lat, zamieszkał na stałe z rodziną swojego przyjaciela, Harry’ego Hickforda. Biologiczna mama Anglika zmagała się z problemami alkoholowymi i oddała syna bez wielkiego namysłu. Alli nigdy jej tego nie wybaczył – o ile na początku występów w Tottenhamie grał w koszulce ze swoim nazwiskiem, o tyle w pewnym momencie zamienił je na imię. Chciał się oficjalnie odciąć od rodziny, która kilka lat wcześniej odcięła się od niego.

Dele nigdy nie został formalnie adoptowany przez nową rodzinę, ale bardzo się do niej przywiązał. Harry – wspólny kolega z juniorów MK Dons – stał się jego nowym bratem. Po latach został jego agentem, a gdy Alli zdobył pierwszego gola dla reprezentacji Anglii, to właśnie z rodziną Hickfordów świętował swój sukces. Świętował zresztą nad wyraz skromnie, jedząc loda w restauracji McDonald’s.

standard.co.uk / @dele (foto)

Najnowsze

Legendarny napastnik Romario już w wieku 21 lat był tak wielką gwiazdą w Brazylii, że gdy w 1987 roku postanowił ożenić się ze swoją zaledwie 17-letnią partnerką – ceremonia odbyła się na stadionie Vasco da Gama i była transmitowana na żywo przez telewizję.

Washington Post / @romariofaria (foto)

Dziadkiem Jesse’go Lingarda jest Ken Lingard, były reprezentant Wielkiej Brytanii w trójboju siłowym, który jeszcze w 2016 roku brał udział w lokalnych zawodach. Wtedy, mając 77 lat, osiągnął wynik 340 kilogramów (w tym 145 kilogramów w martwym ciągu).

The Times / @jesselingard (foto)
Więcej ciekawostek

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.