W 2001 roku Andres Iniesta otrzymał od Fernando Torresa koszulkę, na której „El Nino” napisał: „Pewnego dnia razem zdobędziemy mistrzostwo świata”.

Gdy mu ją wręczył, miał podły nastój. Obaj taki mieli. Ich reprezentacja Hiszpanii do lat 17 chwilę wcześniej wylądowała na lotnisku w Madrycie, po zakończonych klęską młodzieżowych mistrzostwach świata. Na turnieju w Trynidadzie i Tobago Hiszpanie przegrali w grupie z Argentyną i Burkina Faso, a jedyne trzy punkty – dzięki bramce Torresa w 90. minucie – zdobyli z Omanem.

Fernando i Andres, przyjaciela od 14 roku życia, już w samolocie próbowali znaleźć powody klęski. Napisali nawet wspólny raport, który jednak nigdy nie ujrzał światła dziennego. Na lotnisku symbolicznie wymienili się koszulkami i każdy poszedł w swoją stronę.

Dziewięć lat później, w 116. minucie dogrywki finału mistrzostw świata pomiędzy Hiszpanią a Holandią, Torres niecelnie podawał do Iniesty, ale po chwili jego zamiar skutecznie powtórzył Fabregas. Dwie sekundy później Iniesta zdobył jedynego gola w meczu.

The Guardian / @andresiniesta8

Najnowsze

Legendarny napastnik Romario już w wieku 21 lat był tak wielką gwiazdą w Brazylii, że gdy w 1987 roku postanowił ożenić się ze swoją zaledwie 17-letnią partnerką – ceremonia odbyła się na stadionie Vasco da Gama i była transmitowana na żywo przez telewizję.

Washington Post / @romariofaria (foto)

Dziadkiem Jesse’go Lingarda jest Ken Lingard, były reprezentant Wielkiej Brytanii w trójboju siłowym, który jeszcze w 2016 roku brał udział w lokalnych zawodach. Wtedy, mając 77 lat, osiągnął wynik 340 kilogramów (w tym 145 kilogramów w martwym ciągu).

The Times / @jesselingard (foto)
Więcej ciekawostek

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.