Tak wyglądają rękawice, w których słynny niemiecki bramkarz, Jens Lehmann, występował w Arsenalu przez ponad jeden sezon.

Rozpoczynając w 2003 roku przygodę z „Kanonierami” Niemiec postanowił, że nie wymieni rękawic na nowe tak długo, aż jego zespół nie zazna porażki w Premier League. Los sprawił, że Lehmann trafił akurat na sezon, w którym…. Arsenal nie przegrał ani jednego spotkania! W sumie Niemiec wystąpił w 48 ligowych meczach w tych rękawicach, nie przejmując się specjalnie ich stanem oraz wyglądem.

botociekawe.pl

Najnowsze

Legendarny napastnik Romario już w wieku 21 lat był tak wielką gwiazdą w Brazylii, że gdy w 1987 roku postanowił ożenić się ze swoją zaledwie 17-letnią partnerką – ceremonia odbyła się na stadionie Vasco da Gama i była transmitowana na żywo przez telewizję.

Washington Post / @romariofaria (foto)

Dziadkiem Jesse’go Lingarda jest Ken Lingard, były reprezentant Wielkiej Brytanii w trójboju siłowym, który jeszcze w 2016 roku brał udział w lokalnych zawodach. Wtedy, mając 77 lat, osiągnął wynik 340 kilogramów (w tym 145 kilogramów w martwym ciągu).

The Times / @jesselingard (foto)
Więcej ciekawostek

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.