Mario Balotelli miał 15 lat, kiedy zadebiutował w profesjonalnym meczu piłkarskim. Odbyło się to na szczeblu trzeciej ligi włoskiej, w meczu Lumezzane z Padovą. Aby móc w ogóle wystąpić w tym wieku, Balotelli potrzebował specjalnej zgody od władz ligi. Udało się ją uzyskać tuż przed jego debiutem.

W spotkaniu z Padovą krnąbrny napastnik na boisko wszedł około 60 minuty. Nie byłby Balotellim, gdyby wtopił się w tłum. Szybko zaczął demonstrować ulubione sztuczki i błyskawicznie usłyszał pierwsze gwizdy. Nie zabrakło też rasistowskich gestów i okrzyków, za które Padova musiała później zapłacić trzy tysiące euro.

Lumezzano wygrało tamten mecz 1:0. Mario gola nie zdobył, ale wywalczył rzut rożny, który przyniósł bramkę. Zaledwie kilka dni później o 15-latku w Serie C napisała „La Gazzetta dello Sport”. Dla klubu z Lombardii „Super Mario” zagrał później tylko raz, ale nie uchronił go przed degradacją. Po sezonie odszedł do Interu Mediolan.

Balotelli: The Remarkable Story Behind the Sensational Headlines / @mb459 (foto)

Najnowsze

Legendarny napastnik Romario już w wieku 21 lat był tak wielką gwiazdą w Brazylii, że gdy w 1987 roku postanowił ożenić się ze swoją zaledwie 17-letnią partnerką – ceremonia odbyła się na stadionie Vasco da Gama i była transmitowana na żywo przez telewizję.

Washington Post / @romariofaria (foto)

Dziadkiem Jesse’go Lingarda jest Ken Lingard, były reprezentant Wielkiej Brytanii w trójboju siłowym, który jeszcze w 2016 roku brał udział w lokalnych zawodach. Wtedy, mając 77 lat, osiągnął wynik 340 kilogramów (w tym 145 kilogramów w martwym ciągu).

The Times / @jesselingard (foto)
Więcej ciekawostek

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.